W co warto zainwestować pieniądze?

W co inwestowaćDobra inwestycja to rozsądny wybór sposobu ulokowania swoich pieniędzy.

Najważniejsze w takim przypadku jest odpowiedzenie sobie na pytanie czy chcemy inwestować stabilnie z mniejszym zyskiem, czy może inwestować dynamicznie, ponosząc większe ryzyko, ale otrzymując przy tym większe zyski.


polecamy lokaty i obligacje

My polecamy inwestowanie stabilne. Wybierając produkty oszczędnościowe takie jak lokaty czy obligacje obecnie możemy liczy na oprocentowanie 5-6 % w skali roku. Być może jest to niewiele. Od odsetek które zarobimy konieczne będzie odprowadzenie podatku (bank robi to za nas automatycznie) więc realny zysk jest jeszcze mniejszy. Dodatkowo jeżeli uwzględnimy jeszcze inflację zysk będzie minimalny. Jednak pewność inwestycji jaką jest lokata sprawie, że możemy spać spokojnie nie obawiając się utraty naszych oszczędności.rachunki oszczędnościowe

Rachunki oszczędnościowe to bardzo atrakcyjna alternatywa dla tradycyjnej lokaty. Konta oszczędnościowe obecnie oferowane są przez większość banków działających w Polsce. Zaletą takiego konta jest podwyższone oprocentowanie w stosunku do rachunku bieżącego, oraz możliwość dokonania conajmniej jednej darmowej wypłaty części kapitału w danym miesiącu. Z reguły na rachunkach oszczędnościowych występuje kapitalizacja dzienna, co również jest dodatkową zaletą. Za duży plus można uznać również fakt, że do takiego konta można założyć kartę płatniczą.